چه تعداد پد قاعدگی تهیه کنیم ؟

چند عدد پد قاعدگی باید خریداری کنم؟

اگر تا کنون از پدهای قاعدگی پارچه ای استفاده نکرده اید و قصد دارید برای اولین بار آن ها را خریداری کنید، برای اینکه بدانید چه تعداد پد قاعدگی نیاز دارید، باید به موارد زیر توجه کنید:

میزان و جریان خونریزی

زنان و دخترانی که دارای جریان خونریزی سنگین و شدید هستند و در زمان استفاده از نوارهای بهداشتی یکبار مصرف هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار نوار بهداشتی را تعویض می کردند، باید پدهای قاعدگی پارچه ای بیشتری را تهیه کنند. در واقع برای جریان خونریزی شدید و زیاد هر ۲ ساعت یکبار و برای جریان خونریزی متوسط تا کم هر ۴ ساعت یکبار به تعویض پدهای پارچه ای نیاز دارند.

پد تریکو

زمان تعویض

در جریان خونریزی شدید و زیاد نیاز به تعویض پدهای قاعدگی پارچه ای در زمان های کوتاه می باشد. اگر زمان تعویض پدهای پارچه ای قاعدگی به درازا بکشد، ممکن است موجب عفونت و یا بیماری های قارچی شود. بنابراین تعویض به موقع پدهای پارچه ای الزامی است.

شرایط کار و زندگی

اگر شاغل هستید و یا در طول روز باید برای انجام کارهایی در بیرون از خانه به سر ببرید، امکان شتسشوی مداوم پدهای قاعدگی پارچه ای استفاده نشده را ندارید و برای تعویض نیاز به پدهای تمیز و جدید دارید. این امر تهیه میزان بالایی از پدهای قاعدگی پارچه ای را الزامی می کند.

به طور کلی بهتر است در ابتدا تعداد ۲ تا ۳ پد قاعدگی پارچه ای را بر اساس نیاز خود تهیه کنید تا بهتر بتوانید تعداد دقیق پدهای پارچه ای مورد نیاز برای استفاده در دوران قاعدگی و یا استفاده روزمره را محاسبه کنید. علاوه بر این در روزهایی که در خانه حضور دارید، از پدهای قاعدگی پارچه ای برای بار اول استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *