روش شستشوی پد پارچه ای

نحوه شستشوی پدهای پارچه ای

شستشو و تمیز کردن پدهای بهداشتی پارچه ای از مهم ترین موضوعات در مورد نگهداری بهداشتی این محصولات قاعدگی است. به طور کلی نحوه شستشوی پدهای پارچه ای قاعدگی شامل مراحل زیر می باشد:

مرحله اول

پدهای استفاده شده را جدا از پدهای تمیز قبل از شستشو در محل نگهداری بدون آلودگی بگذارید.

مرحله دوم

پدهای استفاده شده را ابتدا در آب سرد بشویید. آب باید کاملاً سرد باشد، زیرا شستن پدهای پارچه ای خونی در آب گرم موجب تثبیت لکه ها و پاک نشدن خون از سطح پارچه می شود.

پد پارچه ای مخمل

مرحله سوم

اگر لکه های خون کهنه شده و یا لکه های ترشحات زنانه با آب سرد رفع نشدند، از پودر صابون استفاده کنید.

مرحله چهارم

پدهای لکه‌ دار خونی تمیز نشده از پودر صابون را در شوینده های لکه ‌بر خیس کنید. بهترین دما برای از بین بردن لکه های خونی حداکثر ۳۰ درجه سانتیگراد است. شوینده های لکه بر که آسیبی برای بافت پارچه ندارند و هیچ صدمه ای به پوست زنان و دختران نمی زند را روی پد مرطوب شده بریزید و با دست مالش دهید. با از بین رفتن لکه می توانید پد را با آب چندین بار بشوئید. اگر لکه کمرنگ شد اما از بین رفت، می توانید پد را به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در محلول شوینده قرار دهید و سپس بشوئید.

مرحله پنجم

با دست محل لکه ها را چندین بار بمالید تا جای لکه های خونی کامل از روی پدها پاک شود.

مرحله ششم

برای خشک شدن، پدهای قاعدگی را در زیر نور آفتاب و از طریق بندیلک ها روی رخت آویز آویزان کنید. پدها را به دکمه بندیلک آویزان کنید تا به راحتی خشک شود.

 

 

نحوه پاک کردن لکه های خون از پدهای قاعدگی

یکی از موارد بسیار مهم برای نگهداری درست پدهای قاعدگی تعویض به موقع آن ها و شستن سریع و بلافاصله پس از لکه گرفتن است. در واقع نباید بگذارید که لکه های خون کهنه شوند و بر روی سطح پدهای پارچه ای ماندگار شوند. برای پاک کردن لکه های خون از سطح پدهای قاعدگی گذاشتن آن ها در آب سرد و مالیدن آن ها با دست و در نهایت استفاده از شوینده لکه بر پَرسا راه حل مناسبی است. اگر این لکه های خون کهنه شده اند و مدت زمان زیادی از آن ها گذاشته است، باید چند ساعتی پدهای قاعدگی را در آب سرد به همراه پودر صابون و یا شوینده لکه بر خیسانده شوند. گرچه ماندن رد برخی از لکه های خون بر روی سطح پدهای بهداشتی عادی است و باقی ماندن این لکه های کم رنگ به معنی کثیف بودن پد بهداشتی قاعدگی نیست و کاملاً طبیعی است. در نهایت لکه های خون مانده شده از مدت های طولانی را می توان با شوینده لکه بر پَرسا از بین برد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *